Wyprawka dla psa – Co musimy kupić szczeniakowi?

Szczeniak w domu to wyprawka dla psa.

Wyprawka dla psa powinna być skompletowana przed przybyciem zwierzaka do domu. Lepiej zakupić wcześniej podstawowe akcesoria, niż w ostatniej chwili biec do sklepu zoologicznego. Dzięki temu pierwszy dzień psiaka w naszym domu będzie przebiegał bez żadnych zakłóceń, spowodowanych brakiem potrzebnych przyborów lub problemami żołądkowych, będących skutkiem niewłaściwie dobranej karmy dla psa. Co zatem powinniśmy kupić szczeniakowi?

Wyprawka dla psa - Odpowiednia karma dla szczeniaka

Wartościowa karma dla psa jest najważniejszym elementem wyprawki dla szczeniaka. Początkujący psi opiekun może mieć pewne trudności w wyborze najlepszej jakości produktu, który będzie spełniał wszystkie wymagania zwierzaka. W pierwszych dniach pobytu pupila pod naszym dachem zadanie mamy łatwe, w tym okresie zaleca się bowiem podawać szczeniakowi karmę, którą jadł do tej pory – nagła zmiana diety plus stres związany z odebraniem od matki i zmianą miejsca zamieszkania to niemal pewne problemy żołądkowe.

Jeśli jest to możliwe, dowiedzmy się wszystkiego na temat dotychczasowego żywienia szczenięcia, który ma stać się naszym pupilem. Kiedy zwierzak zaaklimatyzuje się już w naszym domu, możemy przestawić go na inny pokarm, który wybierzemy i który będzie jak najlepiej dopasowany do jego potrzeb. Przy wyborze karmy dla szczeniaka, powinniśmy uwzględnić przede wszystkim grupę wagową, do której należy, czyli wagę, którą osiągnie jako dorosły pies. Zwróćmy też uwagę na skład karmy dla psa, który podany jest na opakowaniu, by wybrać produkt najlepszej jakości.

Wyprawka dla psa - Niezbędne akcesoria dla szczeniaka

Nie wszystkie akcesoria dla szczeniaka musimy kupować jeszcze przed jego przybyciem do naszego domu. Wśród tych, które już powinny na niego czekać, znajduje się legowisko dla psa – zwierzak musi mieć swoje własne miejsce do spania. W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele różnych psich łóżek – wybierzmy takie, które jest odpowiednio miękkie, przytulne oraz dopasowane do rozmiarów naszego pupila.

Nasz nowy domownik będzie potrzebował również coś, z czego będzie mógł jeść. Przydadzą nam się zatem przynajmniej dwie miski dla psa. W jednej będziemy mui serwować wodę, w drugiej pokarm. Oczywiście rozmiar misek powinien być dopasowany do wielkości szczenięcia. Przy wyborze uwzględnijmy także kształt pyszczka naszego zwierzaka. Psy o płaskim pyszczku powinny mieć do swej dyspozycji płaską miseczkę, by wygodnie się im z niej jadło.

Do czasu zakończenia kwarantanny po szczepieniach, szczeniak nie wychodzi z domu, dlatego przydadzą nam się tzw. pieluchy dla psa, czyli bardzo chłonne podkłady, na których zwierzak będzie mógł załatwiać swe potrzeby fizjologiczne. Takie pieluchy sprawdzają się również podczas nauki załatwiania na dworze. W sklepach zoologicznych dostępne są również specjalne kuwety dla szczeniąt.

Jeszcze przed przywiezieniem pupila do domu powinniśmy zakupić zabawki dla psa. Nie musi być ich dużo – wręcz odwrotnie, nadmiar zabawek jest niewskazany. Na początek wystarczy jeden lub dwa gryzaki i jakaś piłeczka. Gryzaki dla szczeniaka są niezbędne, ponieważ zawsze „swędzą go ząbki”. Do gryzienia, żucia i tarmoszenia nadają się odpowiednio miękkie gumowe zabawki i bawełniane sznury. Przydać się może również zabawka, którą można napełnić przysmakami – wydobywanie ich pozwala szczenięciu pozbyć się nadmiaru energii.

Z innych akcesoriów dla psów, dla naszego nowego domownika potrzebować będziemy jeszcze obroże lub szelki, smycz, akcesoria do pielęgnacji, psie kosmetyki i ewentualnie transporter dla psa – rzeczy te jednak możemy nabyć już po przybyciu pupila do naszego domu. Wszystkie powinny być odpowiednio dobrane: smycz i obroża do wielkości psa, szczotki do rodzaju jego futra itd. W sklepach zoologicznych znajdziemy jeszcze inne produkty: przysmaki dla psów, preparaty przeciw pasożytom i wiele innych, które również mogą nam się przydać.

21st October

Dog Go

Zdrowe, Tanie

Karmy dla psów Yummy, Farmina, Royal Canin

Tylko w najlepszych sklepach zoologicznych